Objavljeno v: Godba na pihala

Candela in presenečenje

Objavil: Uroš Orešič , dne: januar 19, 2011, 6:15 pop

Še pred letošnjim Poletjem v Laporju se je organizator kulturnih prireditev Jožef Grobler, ki še vedno deluje v okviru KID Zven, lotil koncerta presenečenj, ki je v drugem delu resnično prinesel nekaj povsem nepričakovanega. Že sama napoved Candela in presenečenje je pritegnila lepo število obiskovalcev v laporsko župnijsko cerkev svetih Filipa in Jakoba. Šestčlanska ženska vokalna skupina Candela iz Petrovc v Savinjski dolini je presenetila s preprostostjo in naravno izvedbo vseh desetih pesmi, najprej vrste božičnih, od Gruberjeve Svete noči in Jingle Bellsa do priredb Dneva ljubezni in Cigajnarja v dodatku.

Težko pričakovano presenečenje je bil nastop trinajstčlanske zasedbe Pihalne godbe KUD Janko Živko Poljčane pod vodstvom mag. Matjaža Lorencija. Godbeniki so bili odlični. Pod cerkvenimi oboki slišati godbo na pihala z Radetzkym maršem, Sveto nočjo, White Christmasom in Something Stupid, je zares nekaj nenavadnega. Cerkveni lestenci sovzdržali glasno igranje in na trenutke kar trušč poljčanskih godbenikov.

(PANORAMA, 19.1.2011)