Objavljeno v: Pevski zbor, Recitatorska sekcija

Prireditev ob kulturnem prazniku (Poljčane)

Objavil: Uroš Orešič , dne: februar 8, 2010, 1:38 pop

To nedeljo so se vseh občinskih središčih zvrstile številne prireditve ob slovenskem kulturnem prazniku. Tudi v Poljčanah se je v Domu športa in kulture zbrala pisana množica občanov, ki so prisluhnili brezčasni Prešernovi poeziji. lnterpretirali so jo člani recitacijske sekcije KUD Janko Živko Poljčane Milan Selčan, Jasna Orešič, Tomaž Kurež in Zdenka Detiček Opič. Slavnostni govornik je bil Franc Valand, predsednik KUD Janko Živko. S prelepimi pesmimi je kulturni praznik požlahtnil še kudov mešani pevski zbor pod vodstvom Marka Bračiča. Ob tej priložnosti so šopke v zahvalo vročili letošnjima dobitnikoma Romihovih plaket, Maksu Valandu iz KUD Andreja Stefanciose iz Studenic in KUD Janko Živko Poljčane, zanj je šopek prejel predsednik Franc Valand, Skozi prireditev je občinstvo v dvorani Doma športa in kulture popeljala voditeljica Polona Pleničar Galun.

Po kulturnem. programu so prisotne pogostili še člani Vinogradniškega društva Martin Studenice.

(Vir: Panorama, 11.januar, 2010)